V petek, 17. 11. 2023, smo tudi v našem vrtcu obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk, katerega slogan se je glasil »Kruh za zajtrk – super dan!«.

Tokratni zajtrk je bil izredno zanimiv, saj smo vse štiri igralnice zajtrkovale skupaj v skupnih prostorih. Za zajtrk smo imeli slastni med, domač kruh, lokalna jabolka in maslo ter mleko. Otroke je pozdravila kravica liska, z njimi zapela Na kmetiji je lepo in jih povabila k okusnemu zajtrku.

Tekom celotnega tedna smo se v skupinah pogovarjali o slovenski hrani in se pripravljali na Tradicionalni slovenski zajtrk. Izdelali smo plakat, se naučili pesmi Kruhek avtorja Janeza Bitenca in Pesmice o kruhku avtorice Vide Brest. Najbolj zanimiva pa je bila peka kruha, ki je bil zares okusen, saj smo se zelo potrudili.

 

(Skupno 170 obiskov, današnjih obiskov 1)