V mesecu oktobru smo imeli veliko srečo, saj smo iz kmetije Sinkovič dobili prave buče.

Veselo smo se lotili dela. Otroci so z zanimanjem opazovali, kaj se bo prikazalo, ko sem bučo prerezala. Malce s strahom so segli vanjo in potem hitro umaknili roko. Tisto, kar se je skrivalo notri, je bilo kar malo sluzasto. Nekateri bolj, drugi manj radi so jemali semena iz buč. Kasneje smo jih tudi prebrali in enega po enega dajali na pladenj ter tako zraven vadili še finomotoriko. Sledilo je izrezovanje obraza. Pogovarjali smo se, kje so oči, nos in usta. Naredili smo vesele in tudi strašne buče. Poiskali smo še svečke, ugasnili luč in opazovali, kako so buče zažarele v temi.

Hvala kmetiji Sinkovič za prispevek, da smo preživeli eno lepo in malce drugačno dopoldne.

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)