Redno plačujte stroške programa, v katerega je otrok vključen.

Upoštevajte sprejete dogovore in poslovni čas vrtca.

Upoštevajte navodila in obvestila za starše na oglasni deski.

V vrtec pripeljite otroka do 8. ure zjutraj oz. do takrat sporočite v vrtec morebitno odsotnost otroka.

V vrtec pripeljete le zdravega otroka. V primeru, ko otrok zboli v vrtcu, pridite čim prej ponj. (V vrtcu ne smemo dajati otrokom zdravil.)

Ob prihodu v vrtec otroka predajte vzgojiteljici ali pomočnici.

ZAPIRAJTE VHODNA VRATA IN VRATA OGRAJE TERASE IN ZUNANJEGA IGRIŠČA.

Ko so vhodna vrata v vrtec zaklenjena, uporabite glavni vhod.

Otroka ob prihodu in odhodu spremljajte starši, oziroma oseba, ki je starejša od 10 let in ki ste jo določili z izpolnitvijo posebnega soglasja – izjave.

Poskrbite, da otroci ne prinašajo v vrtec nevarnih in dragih predmetov ali igrač, slaščic in druge vrste hrane.

Poskrbite, da bodo otroci obuti in oblečeni vremenskim pogojem in dejavnostim na prostem primerno.

Obveščajte vzgojiteljico o spremembah glede vaše dosegljivosti v času otrokovega bivanja v vrtcu.

Vključujte se v različne oblike sodelovanja z vrtcem in obiskujte organizirane dejavnosti.

Podrobno so obveznosti opredeljene v pogodbi o določitvi medsebojnih pravic in obveznosti staršev ter vrtca, ki jo vrtec in starši sklenejo po končanju vpisnega postopka.