V sklopu našega oddelka smo k sodelovanju povabili dedke in babice, starše ter otroke. Doma so skupaj spekli eno jed, ki jo imajo radi in predstavlja tradicionalno slovensko jed, saj smo letos, v okviru projekta Turizem in vrtec, raziskovali prav te, slovenske jedi, ki jih imamo radi ter jih večkrat pripravljamo. Ideje so bile različne, otroci pa so v vrtcu aktivno predstavili svoj izdelek (kratek opis, recept), kaj zabavnega povedali ter pokazali fotografije. Prav z zanimanjem so pripovedovali ter podoživljali skupne trenutke. Namen je bil, da izdelamo tudi knjižico, a so bili izdelki v različnih oblikah (tudi video predstavitve), kar pa je zadano nalogo malce otežilo. Pa nič zato, saj je bil izziv vseeno opravljen ter otrokom v veselje. Vse izdelke sva vložili v otrokove osebne mape, kjer bo zagotovo prijeten spomin.

 

Hvala vsem, ki ste sodelovali z nami.

 

Otroci iz oddelka Pike z vzgojiteljicama Majo in Leo

(Skupno 47 obiskov, današnjih obiskov 1)