V petek, 12. 4. 2019, je bil poseben dan za otroke iz modre igralnice, saj smo imeli ta dan nočitev v vrtcu.

Otroci so prišli v vrtec v veselem pričakovanju nočitve s svojimi prijatelji. Ko smo pojedli večerjo, smo v naši igralnici na tleh našli pismo. Pisal nam je škrat, da ima za nas presenečenje. Otroci so z navdušenimi obrazi pokazali, kako zelo so bili veseli škratovega pisma. Napisal je, da nas pred vrtcem čaka presenečenje, ki nas bo nekam odpeljalo. Pred vrtcem nas je čakal mini avtobus, ki nas je odpeljal do gradu Sevnica. S sabo smo vzeli baterijske svetilke, s katerimi smo si po poti svetili. Ko smo prišli pred grad, smo opazovali, kako velik je in koliko oken ima. S svetilkami smo posvetili in opazovali, ali je katero okno osvetljeno; otroke je zanimalo, če kdo v gradu živi. Na vožnji nazaj so otroci podoživljali ogled gradu in se spraševali, kje živi škrat in zakaj nihče ni odprl vhodnih vrat.

Po vrnitvi v vrtec smo imeli ples v pižamah, otroci so s svojimi prijatelji plesali, peli in uživali v znanih ritmih glasbe. Po zanimivi dogodivščini smo se pripravili na počitek in mirno spali do jutra. Zjutraj smo spočiti pričakali starše.

 

Zapisala: Anja Urek, vzgojiteljica

 

(Skupno 107 obiskov, današnjih obiskov 1)