Zmajček Jurček je v našo skupino prinesel ogromno novega znanja ter nalog, s pomočjo katerih smo se naučili veliko novega. V času, ko se je družil z nami smo se učili o papirju ter spoznavali vse v povezavi z njim. Naučili smo se celo, kako iz recikliranega papirja narediti nov papir, kar je bilo otrokom zelo zanimivo. Da smo papirju dali novo podobo, smo ga poslikali z motivom zmajčka Jurčka, našega novega prijatelja. Veliko smo se pogovarjali tudi o varčevanju s papirjem, brali knjige na omenjeno temo, prepevali ter se zabavali ob domišljijskih igrah z le-tem. Zabavali smo se ob izdelovanju papirojeda, ki bo odslej skrbel, da bo papir vedno ločen od ostalih odpadkov. Ugotovili smo, da je papir lahko tudi nadvse zabaven ter seveda zelo uporaben, hkrati pa tudi odlična zabava in sprostitev. Brez papirja enostavno ne gre.

Maja Senica, vzgojiteljica

(Skupno 13 obiskov, današnjih obiskov 1)