Nov mesec je prinesel novo temo in sicer smo tokrat odkrivali razvoj paglavcev v žabe. Prinesli smo jih v igralnico, jih opazovali in hranili. Obiskala nas je tudi lutka žabica Skokica, ki nam je predstavila novo pesmico o žabicah in skupaj smo prebirali knjigo o žabici, ki je iskala novi dom.

Paglavčki so pridno rastli in prišel je čas, da jih nekaj spustimo nazaj v potok.

Lepo sončno vreme nam je bilo naklonjeno, zato smo se v torek, 10.5., odpravili na malo daljši sprehod v okviru projekta Mali sonček. Takoj po zajtrku smo se preobuli, vzeli s seboj vse potrebno in najpomembnejše – naše paglavce. Pot nas je vodila vse do potoka, kjer smo pomahali paglavcev v slovo in jih spustili v vodo. Na travniku smo si pripravili pravi mini piknik. Pojedli smo sadno malico, spili vodo in si nabrali nove energije s čokoladico. Potem pa smo se odpravili nazaj proti vrtcu.

Res je bil super dan!

*Pohod kmalu ponovimo, saj paglavci, ki so ostali v igralnici pridno rastejo in bodo kmalu zrastli v žabice, ki bodo iskale nov dom.

(Skupno 107 obiskov, današnjih obiskov 1)