V času od 5. do 11. 10.2015 poteka Teden otroka, pod tematiko Nekaj ti moram povedati.  Komuniciranje je vedno dvosmeren odnos, v katerem udeleženci sporočila pošiljajo, sprejemajo, zaznavajo in interpretirajo. Vse prevečkrat pa z otroki poteka le enosmerna komunikacija z razlago, zapovedjo, ukazom, opozorilom, prošnjo ali prepovedjo, ne da bi ob tem imel otrok možnost vprašati ali argumentirati svoje stališče.

V našem vrtcu smo se usmerili na izražanje čustev in Teden otroka pričeli z lutkovno predstavo Piščanček Pik. Predstavo so pripravile in izvedle strokovne delavke vrtca. Otroci so bili tako navdušeni, da so morale predstavo zaigrati dvakrat. Vsak oddelek je prejel tudi svoje lutke, da so lahko poustvarjali po predstavi ter se tudi sami vživeli v like.

Valerija Mirt, vodja enote

(Skupno 12 obiskov, današnjih obiskov 1)