Voda je nenadomestljiva naravna vrednota, življenjski prostor in vir številnih človekovih dejavnosti. Od nje sta odvisna kakovost našega bivanja in obstoj življenja samega.

22. marec, ki je proglašen za svetovni dan voda, je namenjen opozarjanju na pomen in vpliv vode na naše življenje in za izboljšanje našega odnosa do voda. Tako smo tudi v našem vrtcu organizirali pohod s starši, 17.3.2016. Slovenija je z vodami bogata dežela in tudi v naši okolici je tako, zato smo se odpravili na ogled ribje steze ter v našo sredino povabili ribiča, g. Mirana Žiberta. Predstavil nam je vse mogoče pripomočke, ki jih potrebujejo in uporabljajo, razložil tehnike ribarjenja ter pomen ribje steze in nas pogostil s slanimi ribicami. Vsaka družina pa je imela s seboj tudi obvezno opremo – plastenko vode. Za piko na i smo v reko Savo spustili še naše ladjice in se ob sončnem zahodu odpravili nazaj proti vrtcu.

Lea Krejan, vodja pohoda

 

 

(Skupno 26 obiskov, današnjih obiskov 1)