Na lepo sončno novembrsko jutro nas je obiskala sekretarka Društva gluhih in naglušnih Krško Vlasta Moškon. Gospa Vlasta je otrokom najprej na zanimiv način predstavila znakovni jezik, kajti nekateri otroci in tudi odrasli, ki ne slišijo, za govor uporabljajo svoje roke. Otroci so spoznali, kako se pokažejo kretnje za živali (petelin, lisica, muca…). Učili so se preprosto pesmico v znakovnem jeziku. Nato pa so otroci najstarejše skupine poslušali še pravljico o Mojci Pokrajculji, ki je tokrat zvenela še bolj doživeto in slikovito, saj so besede spremljale še kretnje rok.

V dar smo dobili tudi knjižico o Mojci Pokrajculji, ki je v znakovnem jeziku, da bodo otroci skupaj z vzgojiteljicami še kdaj prelistali in morda “odkretali” kakšno besedo.
Polonca Petan
(Skupno 17 obiskov, današnjih obiskov 1)