Z otroki smo razmišljali, kaj bi ponudili starim staršem, ko pridejo k nam v vrtec, da bi skupaj ustvarili decembrsko dekoracijo. Pripravili smo piškote-»čokoladne zobotrebce z bananami« – otroci so uživali v natikanju in namakanju v čokolado. Otroci so bili pred tem pozorni na temeljito umivanje rok, imeli so predpasnike in deklice spete lase. Naslednji dan smo skupaj pripravili maso za medenjake, vsi so sodelovali in na koncu oblikovali kroglice za peko. Ko so bili pečeni, smo jih še okrasili z marmelado in topljeno čokolado. Najbolj težko se je bilo zadržati, da nismo nič poskusili. Res pa smo oblizali posodo in pojedli piškote, ki so se nam ponesreči zdrobili. Verjamemo, da so bili tudi dobri, saj so obojni piškoti na pogostitvi hitro skopneli.

vzgojiteljica Diana Belca

(Skupno 11 obiskov, današnjih obiskov 1)