Skozi celo vrtčevsko leto so nas spremljale dobre prijateljice: lutke in knjige. Otroci so bili radi v njihovi družbi. Lahko so jih celo odnesli tudi domov (za nekaj časa).

Ob prihodu nazaj je vsak otrok pred vsemi prijatelji samostojno pripovedoval (po zmožnostih), kaj je doživel z lutko oziroma nam predstavil svojo najljubšo knjigo. Tako gradimo otrokovo samozavest, spoštovanje do drugih, simpatijo do knjige in s tem vse prednosti, ki nam jo le ta da (govor, koncentracija, vzbujanje radovednosti …).

Tudi sedaj so lutke veliko z nami. Skupaj se igramo, lahko jim zaupamo tudi kakšno skrivnost ali pa ne. In knjige? Učimo se, da pazimo na njih. Pred spanjem pa vsak dan poslušamo pravljico, ki jo za nas skriva prijateljica knjiga.

Kaj naj rečem? Lepo nam je.

(Skupno 88 obiskov, današnjih obiskov 1)