V torek, 28. maja obeležujemo Dan sonca. Ker je kot nalašč v tem tednu naše kraje »namakal« dež in smo svoj sončni dan dočakali šele v petek, smo ta prijeten, zmerno topel dan hitro  izkoristili za športno dejavnost na prostem.

Otroci iz Oranžne, Modre in Rumene igralnice so lahko  preizkušali svoje gibalne sposobnosti na devetih različnih športnih  postajah, ki so bile razporejene po celotnem šolskem igrišču.

Za začetno ogrevanje  smo izkoristili tekalno stezo ob šolskem igrišču, za zaključek športnega dela pa smo izvedli še otroško masažo, v senci pod borovci.

Ker smo skozi dopoldne intenzivneje gibali, smo  na koncu poskrbeli tudi za  hiter vnos izgubljenih  vitaminov in mineralov v telesu. Na zadnji postaji, so otroci popili vodo in zaužili vitaminsko pomarančo ali pa si v kozarec z vodo iztisnili sok iz sveže limone.

Športni dan in  s tem tudi projekt Mali sonček, smo zaključili v prosti igri na igrišču z igrali z mislijo, da smo se imeli po športno »lušno.«

Zapisala Tatjana Imperl