Teden otroka je letos potekal od 3. do 9. oktobra na temo Svet, v katerem želim živeti. Desa Muck je zapisala: »Ne živimo samo v enem svetu. Živimo v veliko majhnih svetov … Lahko v njih ni nikogar razen nas ali pa so v njem samo tisti, ki jih vanje povabimo …«

Najmlajši smo v tem tednu živeli v čisto posebnem svetu. V ponedeljek smo pričeli z igralnim dnevom, v torek smo svoje spretnosti urili v telovadnici na pripravljenem poligonu. Sreda je bila prav posebna, saj so k nam na obisk prišli učenci 1. razreda. Skupaj smo preživeli čudovito dopoldne, spoznali novo zgodbo Hitri mali vlak ter se poigrali z našimi igračami. V četrtek smo nastopili v oddaji Blanca ima talent ter si ogledali tudi ostale talente našega vrtca. Zadnji dan tedna otroka pa smo zaključili z odprtimi igralnicami ter se igrali in ustvarjali v vseh treh igralnicah.

» … svetova sta dva. Ti moraš izbrati, v katerem od obeh boš živel. In živel boš v tistem, ki ga boš ustvaril. Toda ne moreš ga ustvariti sam. Nikoli sam. Vedno skupaj. Samo skupaj. Skupaj.« D. Muck

 

Valerija Mirt, vzgojiteljica

(Skupno 7 obiskov, današnjih obiskov 1)