Teden mobilnosti smo v oranžni igralnici ozaveščali tako, da smo se o omenjenem pojmu pogovarjali, ga razjasnili, spodbujali mobilnost še na druge načine… Že pred omenjenim tednom smo v naši igralnici prebirali knjigo Joško in Čuha puha in na omenjeno tematiko izvedli tudi ustvarjalno tedensko delavnico, kjer smo izdelovali lokomotive. V projekt smo vpletli tudi starše, ki so doma zapisovali vtise, komentarje in pripovedovanja otrok o dogajanju v knjigi in nam priskrbeli material za ustvarjanje. Konec tedna smo, z naslovom Joško in čuha puha ter evropski teden mobilnosti, postavili razstavo na hodniku pred igralnico, ki si jo lahko še vedno ogledate. Prav tako smo v tem tednu velik poudarek dali na gibanje in igro na prostem, odpravili pa smo se celo do gozda, kjer je bil jasen pogled na železniško progo in vlak, ki se je ustavil na železniški postaji na Blanci. Vsi skupaj smo glasno ponavljali glasovne vzorce iz omenjene knjige: čuha-puha, čuha-puha, klepete-klap, klepete-klap, uuuuuu-uuuuuu.

vzgojiteljica Maja Žnidaršič

(Skupno 16 obiskov, današnjih obiskov 1)