V tednu od 21. do 25. septembra poteka Evropski teden mobilnosti z 22. septembrom – dnevom brez avtomobila. Letošnja tema je IZBIRAJ.SPREMINJAJ.ZDRUŽUJ, ki spodbuja h kombiniranju različnih prevoznih sredstev, kar nam pogosto omogoči prijetnejši in hitrejši način potovanja v mestih.

Hoja je del kombiniranja med prevoznimi sredstvi, zato smo se tudi najmlajši nadobudneži odločili, da bomo teden mobilnosti obeležili z navajanjem na hojo v sprehodu ob pomoči “gosenice”. Vsak dan smo se urili ter se odpravili vsakič malo dlje. Prvič smo prišli le do konca šolske stavbe. Drugič že do igrišča. Spet tretjič smo lahko naredili že krog okoli igrišča. Ustavilo pa nas ni niti slabo vreme. Zadnji dan tedna mobilnosti smo obuli škornje, oblekli naše palerine ter se spet podali na krajši sprehod.

In nagrada? Danes, 29.9.2015, smo se lahko že brez težav odpravili po Blanci ter končno spoznali tudi okolico našega kraja in vse zanimivosti, ki se jih sreča na poti.

                                                                                                                                                                                  vzgojiteljica Valerija Mirt

(Skupno 27 obiskov, današnjih obiskov 1)