Babica in dedek gojita do svojih vnukov prav poseben odnos. Odnos, ki ga razumejo in osvojijo samo oni, je posebno bogastvo v otrokovi družini in je najbližje prav njim, vnukom in vnukinjam.

To vez smo skušale strokovne delavke še bolj približati in utrditi z njihovim obiskom v našem vrtcu.

Tako so naši otroci v tem predprazničnem času povabili svoje dedke in babice v vrtec na ustvarjalne delavnice. Stari starši so se vabilu odzvali v zelo velikem številu. Nekateri pa se dogodka žal ne morejo udeležiti, zato jih nadomestijo starši, tete, strici …

Skupaj so barvali škatle za shranjevanje jajc, izdelovali snežake, smrečice iz palčk, snežinke, snežake iz papirnatih krožnikov, pentlje ter smreke.

Kako prav so prišle natančne in ustvarjalne roke sodelujočih … Vsi otroci so bili tako motivirani, da so s pomočjo prisotnih izdelali veliko različnih izdelkov, ki bodo krasili naš vrtec.

Na koncu smo se skupaj posladkali z dobrotami, ki so jih pripravili otroci ter njihove vzgojiteljice.

Upamo, da so dedki in babice uživali tako kot mi in da smo jim popestrili njihov dan tako kot oni nam.

Hvala vsem za čudovito druženje.

Nuška Dobravc

vodja ustvarjalne delavnice s starimi starši