Ta dan budilka ni bila potrebna. Otroci so se prebudili pred njo. Da smo lažje počakali na zajtrk, smo si ogledali risanko, potem pa uredili sebe in naše sobe ter se namenili k zajtrku.

Prva vodena dejavnost ta dan je bilo žebljanje. Zopet smo se delili v dve skupini. Ena se je v »delavnici« urila in spoznavala žebljanje, druga pa je v igralni sobi poslušala zgodbo Mihove razglednice ter potem narisala svojo razglednico za domov.

Pred kosilom so se še prosto poigrali v sobah po želji.

Ta dan smo si po kosilu privoščili sladoled. Zatem pa se zopet dobro spočili.

Popoldan nas je čakalo plezanje po plezalni steni v dveh skupinah. Ena skupina je plezala, druga se je prosto igrala in potem je sledila menjava.

Pogumno so se otroci prijemali plezalne stene ter upoštevali in plezali tako, kakor je naročila učiteljica Sabina.

Ker je zopet pričelo deževati ob neprimernem času, smo orientacijske igre izvedli v igralni sobi. Po zgodbi so se otroci orientirali v prostoru.

Po večerji smo se odpravili na krajši pohod, kjer smo spoznavali znamenitosti Črmošnjic.

1. dan smo »preverili« tudi samostojnost otrok pri tuširanju. Čas čakanja na prosti tuš smo si krajšali z igro in risanko.

Vsi pripravljeni v postelji na počitek, so otroci zaspali hitro in to brez vsake solzice.

Valerija Mirt z Bredo in Nušo