Oktobra in novembra smo v modri igralnici namenili tematskemu sklopu Zdravje. Tako smo najprej spoznavali, kako pravilno skrbimo za svoje zobe ter zakaj je skrb zobovja zelo pomembna. Obiskala nas je tudi zobna asistentka ter nas naučila pravilne tehnike ščetkanja zob, ki jo urimo vsak dan po kosilu.

Preko poskusa smo spoznali, kako potujejo bacili/virusi/bakterije, zakaj je potrebno umivati roke ter kako jih pravilno umijemo.

Spoznali smo delo medicinskih sester, obiskale so nas mamice, ki opravljajo slednji poklic, igrali smo se igre vlog zdravnikov in medicinskih sester ter bratov, govorili o zdravi prehrani ter se veliko gibali na prostem.

Izdelali smo tudi nekaj zanimivih likovnih izdelkov na to temo ter spoznali nove deklamacije.

Bil je pester in otrokom zelo zanimiv tematski sklop. Sedaj znamo pravilno poskrbeti za svoje zdravje, kako ga krepimo ter kako ne širimo svojih bacilov okoli.

Valerija Mirt, vzgojiteljica

(Skupno 5 obiskov, današnjih obiskov 1)