16.3. so otroci iz Velike Doline k nam prinesli Zeleni nahrbtnik in Zmajčka Jurčka.

Jurček je dobil prav posebno mesto na hodniku in vsak dan obiskoval vse štiri igralnice našega vrtca.

Slednji je z njegovim obiskom prinesel tudi naloge, ki jih je želel spoznavati skupaj z nami. Ker je slišal, da imamo pri šoli nov čebelnjak, si je zaželel vedeti vse o čebelah.

Tako smo spoznavali pomen čebel za človeka in okolje, čebelje izdelke, sodelovali s čebelarskim društvom in obiskali čebelarja, sodelovali smo s šolskim čebelarskim krožkom ter obiskali šolski čebelnjak, likovno in glasbeno ustvarjali na temo čebel, poizkušali med ter pekli medenjake in še in še.

12.4. je Jurček zaključil obisk pri nas. Vzgojiteljice in otroci, starejši od treh let, smo ga odpeljali v Veliki Podlog, kjer že veselo spoznava nove dogodivščine.

Valerija Mirt, koordinatorka projekta Zeleni nahrbtnik