V ponedeljek, 28. novembra, nas je v vrtcu obiskala medicinska sestra Petra Starešinič. Otroci, stari od 4 do 6 let, so se zbrali v Rumeni igralnici, kjer jim je Petra prebrala zgodbo o Zobomiški, kar je otroke motiviralo, da so v nadaljevanju v sproščenem pogovoru sporočali svoje izkušnje o skrbi za zdrave zobe in dlesni.

Seveda je klepetu sledilo tudi ščetkanje zob. Otroci so v manjših skupinah ob asistenci sestre Petre in »zobatega« pomočnika tigra temeljito očistili svoje zobe in obenem obnovili in utrdili svoje znanje o pravilni tehniki ščetkanja zob. Sestra je otroke opozorila tudi na pravilno spravilo zobne ščetke in na zdrave prehranjevalne navade, ki pomembno vplivajo na naše zobe.

Na koncu so otroci sestri Petri obljubili, da bodo še naprej skrbeli za čiste zobe in se  ji zahvalili za poučen obisk.

vzgojiteljica Tatjana Imperl

no images were found

(Skupno 22 obiskov, današnjih obiskov 1)