Igre z žogo so ključne pri razvoju naravnih oblik gibanja in pridobivanju športih znanj, ki so potrebna za razvoj športa, pri čemer dajejo osnovna znanja za igre z žogo v kasnejšem obdobju.

Zato smo se v mesecu aprilu intenzivneje posvetili tej obliki športne dejavnosti. Otroci so  v vrtec  prinesli svojo žogo od doma, za vadbo pa smo uporabili tudi različne vrste žog iz šolske telovadnice. Otroci so se učili žogo odbijati, vadili so podajanje  in sprejem žoge ter  igrali skupinski igri s pravili Petelinček in Med dvema ognjema.

Na Rekreacijskih površinah Alojzija Lenčka Blanca pa smo lahko zaigrali nogomet, se preizkušali v metu žoge visoko-daleč in krepili moč mišic na zunanjih vadbenih enotah. Seveda smo našli čas tudi  za sproščeno igro z ali brez naših »skokic«.

Ob deževnih dneh pa smo žoge uporabili pri izvajanju različnih gibalno-razteznih vaj in pri spretnostnih nalogah, ki smo se jih lotili individualno ali v paru.

                        Žoga je okrogla in se kotali bila je dobra družba čez aprilske dni.

 

Članek pripravili Tatjana in Tjaša

(Skupno 98 obiskov, današnjih obiskov 1)